Реконструкція втрачених архітектурних елементів історичних об'єктів
Реконструювання історичних об'єктів здійснюється для того, щоб повернути їм цінність, яку вони втратили внаслідок руйнування (як від впливу часом, так і від зовнішніх факторів). Відновлення втрачених архітектурних елементів і оновлення окремих частин також проводяться так, щоб пристосувати будівлю або пам'ятник під сучасні погляди та потреби. Тобто, об'єкту повертається первинний вигляд, але при цьому можуть додаватися легкі зміни, покликані посилювати цінність об'єкта в очах сучасників за допомогою контакту з їх сучасними цінностями. У процесі реконструкції історичних об'єктів практично неминуча трансформація їх образу. Відновлена архітектурна пам'ятка повинна бути привабливою як в очах місцевих жителів, так і туристів, гостей населеного пункту.
Реконструкція будівель
Реконструкція будівель (житлових або офісних будівель, промислових об'єктів) - це ремонтно-будівельні та відновлювальні роботи, які пов'язані з відновленням або зміною основних технічних показників об'єктів, що будуються або ремонтуються (наприклад, кількості квартир або офісних приміщень, їх площі і площі будівлі в цілому, будівельного обсягу його окремих об'єктів). Метою реконструкції будівель є зміна його призначення, поліпшення умов проживання, або розширення (наприклад, через необхідність збільшити штат співробітників).
Модернізація
Модернізація необхідна для будівель і споруд, інженерно-технічні показники яких застаріли та/або перестали відповідати нормативним вимогам. В такому випадку необхідний комплекс санітарно-технологічних заходів, спрямованих на усунення і заміну застарілих елементів (устаткування).
Поточний і капітальний ремонт
Поточний ремонт будівлі відбувається в разі несправності його конструкцій або систем обладнання. Він може бути терміновим або плановим. Роботи несуть відновлювальний характер. Поточний ремонт також необхідний для нормування показників експлуатації.
Капітальний ремонт
Капітальний ремонт проводиться для відновлення ресурсів будівлі. При необхідності проводиться заміна його конструкцій або їх елементів, систем інженерного обладнання. Капітальний ремонт також покращує експлуатаційні показники. Може проводитися як комплексно (охоплювати всі елементи споруди), так і вибірково.
Благоустрiй територiй
Благоустрій території передбачає комплекс робіт різних видів. Мета - поліпшити зовнішній вигляд території, зробити її зручною і безпечною. В результаті проведення роботи з благоустрою території ділянка приймає інший вигляд та не тільки - санітарні та екологічні показники поліпшуються, при цьому також підвищується естетична привабливість об'єкта.
Об'єктами робіт можуть бути як громадські ділянки (парки, дитячі майданчики, школи, магазини, дворові території) так і приватні (житлові будинки, дачні ділянки).
Основні види робіт з благоустрою територій:
- підготовка ділянки та розбивка його на зони (оскільки благоустрій території означає в тому числі раціональне і максимально ефективне використання доступної площі);
- роботи з озеленення ділянки;
- проєктування і зміна при необхідності ландшафту, додавання;
- конструкцій ландшафтного дизайну (квітники, клумби, доріжки);
- інженерно-будівельні роботи по установці або зміни обраних конструкцій;
- земляні роботи (планування, ущільнення, вивезення ґрунту);
- ремонтні та реконструкційні роботи;
- асфальтування доріг, проїздів, тротуарів, плиткове укладання (доріжки, тротуари та інші пішохідні зони), установка бортових каменів (бордюри);
- установка зливової каналізації та дренажу.
Перед створенням і втіленням проєкту з благоустрою території, проводиться ретельне дослідження ділянки і його навколишнього середовища, екологічних факторів, стану ґрунту. В процесі розробки проєкту повинні бути враховані всі особливості ландшафту, його сильні та слабкі сторони. Робиться це з практичною метою - щоб уникнути можливих аварійних ситуацій в майбутньому. Але також і тому, що покращений зовнішній вигляд території повинен відповідати загальному ландшафту, в якому вона розташована.
Трапляється, що благоустрій територій вимагає юридичної підготовки та узгодження (як правило, мова йде про громадські ділянки), потрібно знати, хто відповідає за затвердження проєкту робіт, що проводяться, чи потрібні для цього спеціальні документи, і якщо так - то які.
Слід також заздалегідь подумати про вивезення будівельного сміття.
Сантехнiчнi рoботи
Облаштування та оздоблення нового житла починається з прокладки та монтажу каналізаційних і водопровідних труб. Сантехнічні роботи також присутні під час практично всіх ремонтно-будівельних процесів. Залучати до даного виду робіт слід тільки кваліфікованих відповідальних фахівців, оскільки наслідки недбалості та непрофесіоналізму під час виконання сантехнічних робіт несуть багато проблем, незручностей і непередбачених витрат. Те ж саме відноситься і до підбору сантехнічного обладнання.
Професіонал в даній сфері здатний провести комплекс процедур, які охоплюють сантехнічні роботи. При цьому, спочатку відбувається проєктування або вивчення проєкту розташування комунікацій, а потім вже - монтаж системи опалення та каналізації, ремонт систем водопостачання і так далі. Будь-яка інженерна комунікація, а також прилади та обладнання, пов'язані з водою, належать області сантехніки.
При пошуку та виборі фахівця, важливо визначитися з тим, які види робіт необхідні і яке обладнання вам необхідно встановити або відремонтувати. Як правило, сантехніки є фахівцями широкого спектра, але є послуги занадто специфічні або вузькоспеціалізовані (наприклад, установка водоочисного обладнання). Важливо розуміти, які види робіт є сантехнічними, а які - ні. Системи та обладнання, для установки або ремонту яких знадобиться сантехнік:
- водопровідні та каналізаційні труби;
- раковини та змішувачі;
- унітаз, ванна, біде, душова кабіна;
- пральна і посудомийна машини;
- системи опалення (водонагрівачі, котли, опалювальні батареї);
- лічильники холодної та гарячої води;
- обладнання для очищення води.
Приділяти даній сфері необхідно особливу увагу, і не слід економити на системах і обладнанні, які покликані служити тривалий час. Несправність систем водопостачання, опалення та каналізації - проблема, яка може привести не тільки до зайвих витрат і збитків, а й до зведення нанівець інших ремонтно-будівельних робіт у вашій оселі або робочому просторі.
Наші послуги






Eлектротехнічні роботи
Існує думка, що з роботами з монтажу електричного обладнання можна впоратися без залучення професіоналів. Однак мало хто уявляє повні масштаби робіт і наслідки їх здійснення недосвідченими людьми. Електротехнічні роботи - це комплекс робіт по установці електротехнічного обладнання, який вимагає ретельну підготовку, супутні знання, допуски та ліцензії. Вони передбачають не тільки заміни дротів і кабелів, а й планування установки обладнання, штроблення стін, укладання кабелю в штроби, закріплення шлейфів і багато іншого.
Починається все, як і в більшості видів ремонтних робіт, з формування проєкту. План відіграє провідну роль, оскільки всі елементи електромонтажної системи повинні бути розташовані правильно - для того, щоб їх можна було використовувати й для того, щоб це було зручно. Далі відбувається прокладка кабелю, все згідно з планом. При цьому важливо думати не тільки про зручність використання системи, а й про безпеку - ізоляцію дротів і кабелів, вільному доступі до розеток, вимикачів і розподільних коробок. Виправлення в електропроводці після завершення всіх оздоблювальних робіт зробити вкрай складно (і навіть не завжди можливо).
До електромонтажних робіт може відноситися (список далеко не повний):
- прокладання кабельних трас і штроблення стін;
- монтаж захисних пристроїв (наприклад, автоматичних вимикачів, регуляторів напруги);
- монтування освітлювальних ліній (в тому числі й рекламної підсвітки);
- установка силових щитків, розеток;
- монтаж телекомунікаційних, телефонних і кабельних трас;
- силові розподільні мережі;
- електричні мережі групового використання;
- комп'ютерні мережі;
- контур заземлення.
Як житлові приміщення (будинки та квартири), так і офіси, і виробничі приміщення на сьогодні вимагають безперебійність експлуатації електротехнічних приладів та інших споживачів електроенергії. Електротехнічні роботи покликані вирішити всі пов'язані з цим завдання:
- профілактика аварій, викликаних надмірним навантаженням на мережу або експлуатацією неякісного обладнання;
- резервне джерело живлення в разі відключення електрики централізовано;
- достатня кількість джерел живлення (розеток);
- запобігання ламанню і виходу з ладу електроприладів у зв'язку з перепадами напруги;
- економія електроенергії, правильне та ефективне структурування світла.
Знову і знову - важливо щоб дані роботи виконувалися фахівцем, котрі володіють потрібними знаннями. Несправна проводка і втрата приладів у зв'язку з несправністю, короткі замикання та інші наслідки неякісно виконаних робіт можуть привести до серйозних збитків і навіть пожеж.
Проектні роботи та технагляд
Перше, з чого починається будівництво, ремонт, реконструкція або перепланування - це проектні роботи. Що це таке? Проектні роботи - це формування пакета документів, які потрібні, щоб отримати дозвіл на проведення будівельних робіт. Саме ці документи дають розуміння і уявлення про майбутню споруду і її особливості: архітектурних, функціональних, інженерно-технічних і конструкторських.
Проектна документація - обов'язкова умова початку будівельних робіт на законодавчому рівні. Однак, її розробка необхідна не тільки для виконання формальностей, а й для того, щоб мати уявлення про масштаб, специфіці будівельного об'єкта, уникнути помилок і зайвих грошових витрат, а також встановити щодо чіткі тимчасові рамки і терміни.
Обсяг проектної документації досить великий - адже він повинен представити всю картину майбутніх робіт і їх результат. У неї входить три групи документів: проектні, робочі та кошторисні.
До підготовки документації варто залучати саме професіоналів, наприклад, скориставшись послугами спеціалізованої компанії. Згодом проект повинен буде пройти спеціальну державну експертизу, або ж незалежну експертизу, яку також проводять приватні компанії.
Контроль проектної технічної документації є частиною технагляду - ряду експертно-перевірочних заходів, які покликані забезпечити якість проведених будівельних робіт, відповідність їх проекту, нормам будівництва, дотримання встановлених тимчасових термінів.
Технадзор включає в себе такі види робіт, як:
- контроль проектної технічної документації;
- оцінка того, чи відповідають проведені будівельні роботи договором і календарним планом;
- перевірка норм складування і зберігання будматеріалів, обладнання;
- контроль дотримання норм технологій будівництва;
- підписання документів, актів, які будуть підтверджувати відповідність і дотримання всіх вищеописаних норм і планів;
- заключна оцінка готового об'єкта.
Технадзор, на відміну від проектних робіт, не є обов'язковим, але його здійснення значно підвищує можливість успішного завершення як формування проекту і його документації, так і будівельних робіт.
Приватні будівельні замовлення
Приватні будівельні замовлення — це все, що відноситься ремонтів квартир будь-якої складності. Вид ремонту слід вибрати заздалегідь, і відразу визначитися з вартістю, строками та кількістю матеріалів.
Види ремонту діляться на чотири основних:
- Косметичний — стосується змін в інтер'єрі та не передбачає змін в плануванні й конструкції приміщень.
- Капітальний — передбачає зміну або видалення конструкцій, заміну побутових систем.
- Євроремонт — відгалуження капітального, зміни стосуються геометрії стін, підлоги, стелі.
- Ремонт преміумкласу — виконується за спеціально розробленим заздалегідь проєктом, ремонт з повним комплексом робіт: підготовчих, чорнових і чистових.
Закупівля інструментів і матеріалів здійснюється вже після того, як ви визначилися з видом ремонту і склали план, кошторис. Це допоможе заощадити час і запобігти непередбаченим витратам.
При плануванні ремонту квартир будь-якої складності слід враховувати принципи, якими керуються професіонали в даній сфері:
- починають з найбільш "брудних" робіт, з найбільшою кількістю сміття і слідів;
- перш ніж починати роботу з житловими приміщеннями, зробити всі необхідні роботи та підготовку технічних.
Більш детально план робіт може виглядати так (при необхідності, черговість можна змінювати або видаляти непотрібні пункти):
- Демонтажні роботи
- Заміна вікон, підвіконь
- Заміна систем опалення
- Заміна систем водопостачання
- електротехнічні роботи
- Оздоблення приміщення
- Установка дверей, плінтусів.
Оздоблення приміщення може відбуватися в кілька етапів і перемежовуватися з іншими роботами. Також не варто забувати про установку електричних приладів, сантехніки та меблів — їм слід приділити місце в плані, але воно залежить від безлічі інших чинників і загального плану робіт.
Варто заздалегідь подбати про захист всіх частин приміщення, які не беруть участі в поточних ремонтних роботах. Особливо захисту потребують вікна, підлога, будь-які меблі, які з тих чи інших причин лишилися у квартирі. Для захисту можна використовувати захисну плівку, клейкі стрічки (наприклад, малярний скотч), панелі з деревного волокна.